Logo TITANFLEX Ingineered in Germany

Logo TITANFLEX

Okulary na miarę XXI wieku

Ponad 25 lat temu marka TITANFLEX firmy Eschenbach Optik zrewolucjonizowała rynek optyczny, a lekkie, elastyczne i wytrzymałe okulary TITANFLEX od razu zjednały sobie liczne grono użytkowników. Znawcy doceniają niemieckie wzornictwo i kompetencję w zakresie konstrukcji, a okulary TITANFLEX doskonale sprawdzają się zarówno w stylu casual, jak i biznesowym. Tajemnica tego sukcesu tkwi w zastosowanym materiale – jest to tytan, ale z pamięcią kształtu.

 
 
 
 
 
 
TITANFLEX styles
Titan nerost
Titan nerost detail
Titan díly motorů
Titan díly motorů

 

 

 

Tytan

To jeden z najbardziej rozpowszechnionych składników skorupy ziemskiej. Występuje wyłącznie w postaci chemicznie związanej, jako składnik minerałów, dlatego jego pozyskiwanie jest skomplikowane. Aby uzyskać metal, minerał ten trzeba poddać różnym procesom chemicznym. To dzięki nim tytan staje się tak wartościowy i jest stosowany zarówno w czystej postaci, jak i w różnych stopach. Czysty tytan ze względu na wyjątkową wytrzymałość jest używany m.in. w przemyśle chemicznym, energetyce, transporcie lotniczym, medycynie i architekturze.

 

 

Tytan z pamięcią kształtu

Dzięki badaniom, prowadzonym np. przez NASA i marynarkę wojenną USA, powstały innowacyjne stopy tytanu, który jest nie tylko wysoce elastyczny, lecz również „zapamiętuje” kształt. Ten stop jest obecnie wykorzystywany w wielu dziedzinach. Ponadto naukowcy nieustannie rozwijają nowe obszary zastosowań, szczególnie w rewolucyjnych technologiach przyszłości.Specjaliści od kosmonautyki używają formowanego tytanu do odblokowania paneli słonecznych w ekstremalnych temperaturach. Dzięki temu można zrezygnować z podatnych na usterki systemów sterowania. Projektanci okrętów podwodnych badają właściwości stopu pod kątem nowych, bardziej ekonomicznych technologii napędowych, które imitują ruchy ryb. W chirurgii stosuje się stenty tytanowe z pamięcią kształtu, aby zapobiec ponownemu zwężeniu naczyń krwionośnych po zawale serca. W ortopedii bardzo elastyczne kotwice ułatwiają przyczepianie ścięgien i tkanek do kości. W robotyce tytan z pamięcią kształtu umożliwia symulację kontrolowanych ruchów ludzkich.

 

 

 

TITANFLEX

– materiał z pamięcią kształtu do produkcji okularów

Okulary są codziennie narażone na duże obciążenia – w trakcie noszenia, zakładania i zdejmowania, a także przechowywania. Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów, firma Eschenbach Optik wprowadziła na rynek stop tytanu, który nie utlenia się, jest hipoalergiczny i przeszło dziesięciokrotnie bardziej elastyczny niż zwykła stal sprężynowa. Titanflex osiąga optymalną elastyczność w zakresie od –10 do +40°C. W ten sposób nawet po mocnym odkształceniu oprawka do okularów TITANFLEX powraca do pierwotnego kształtu. Jest to wynik struktury siatkowej atomów, które mają pewien rodzaj pamięci kształtu.

Ohebnost brýle
Ohebnost brýle 2
titan design 1
titan design 2
titan design 3

 

 

 

TITANFLEX w połączeniu z innymi materiałami

Eschenbach Optik przykłada dużą wagę do doboru materiałów wykorzystywanych w połączeniu z titanfleksem. Muszą być one lekkie, aby zapewnić komfort noszenia okularów, a jednocześnie powinny umożliwiać dużą swobodę w projektowaniu. W związku z tym stosuje się acetat, który wykorzystywany jest do produkcji frontów oprawek, dając np. efekt imitacji naturalnego drewna.

Innym materiałem jest ultem. To termoodporne tworzywo umożliwia precyzyjną obróbkę i projektowanie delikatniejszych oprawek. Poza tym stosuje się bardzo lekkie i matowe aluminium, a także włókno węglowe – materiał kompozytowy wykorzystywany nie tylko w produkcji samolotów i sportach samochodowych, ale powstają również dzięki niemu lekkie i sportowe okulary. TITANFLEX łączy się także z czystymi tytanowymi elementami. Dla tego zestawu materiałów stworzono odrębny segment: TITANFLEX Selection. W oprawach zaliczanych do tej grupy wszystkie części, które nie są wykonane z titanfleksu, są z czystego tytanu.

Design by Eschenbach

Kolekcja TITANFLEX cieszy się uznaniem użytkowników od ponad 25 lat. Na jej nowoczesny charakter mają wpływ wzornictwo zgodne z aktualnymi trendami mody oraz kompleksowy proces produkcji okularów.

 • Projektanci uwzględniają anatomię człowieka i zachowania związane z użytkowaniem okularów.
 • Przy każdym projekcie opierają się na swoim wieloletnim doświadczeniu.
 • Zanim pierwsze szkice zmienią się w konkretne projekty, poddaje się je krytycznej ocenie.

Prototypy w testach

 • Na podstawie prototypów 3D bada się wygląd oraz komfort noszenia okularów.
 • Bardzo ważna jest ścisła współpraca inżynierów kreatywnych i inżynierów techników.
 • Zaledwie połowa nowych opraw spełnia wysokie wymogi stawiane przed marką TITANFLEX.

Doprecyzowanie detali

 • Tylko wtedy, gdy projekt jest perfekcyjny, można rozpocząć produkcję seryjną.
 • Na tym etapie jeszcze raz dopracowuje się szczegóły wykonania i ostatecznie określa styl.
 • Do każdego modelu dobiera się indywidualną kolorystykę.

Produkcja ręczna

 • Produkcja okularów opiera się w 80% na pracy ręcznej. Powierza się ją wytwórcom, którym firma Eschenbach przyznała certyfikat upoważniający do produkcji opraw TITANFLEX.
 • Partnerzy produkcyjni są zaangażowani w proces tworzenia okularów od samego początku.
 • Eschenbach stawia wysokie wymagania swoim podwykonawcom. Wielu cieszy się zaufaniem od ponad 25 lat.
Design brýlí 1
TITANFLEX styles
Úprava brýlí

 

Najwyższy komfort na co dzień

Optymalną jakość uzyskuje się dzięki zastosowanym materiałom, technologii i wyrafinowanej konstrukcji. Okulary TITANFLEX są o jedną trzecią lżejsze od zwykłych oprawek. Są również bardziej wytrzymałe – doceni to każdy, kto wkłada okulary do kieszeni albo komu zdarzyło się przez przypadek na nich usiąść – i wyjątkowo elastyczne, ponieważ po odkształceniu oprawy powrócą do pierwotnego kształtu. Poza tym okulary TITANFLEX można idealnie dopasować do każdego kształtu głowy i to nie przez doginanie poszczególnych elementów, lecz poprzez wpływanie na sam materiał. W celu zademonstrowania elastyczności okularów TITANFLEX nie powinno się jednak odginać ich na mostku powyżej 60o – nawet jeśli praktycznie można byłoby odgiąć je bardziej.

 

Indywidualny styl dla każdego

 • TITANFLEX oferuje największą na świecie liczbę okularów z pamięcią kształtu.
 • Są one doskonałym rozwiązaniem dla osób uprawiających sporty ekstremalne, prowadzących aktywny styl życia, niezależnych twórców, ludzi sukcesu czy wysokiej klasy rzemieślników.

 

Dwa rozmiary i trzy kolory

 • Prawie każdy model okularów TITANFLEX jest dostępny w co najmniej dwóch rozmiarach, a także w trzech wariantach kolorystycznych.
 • Strzałka na wewnętrznej stronie mostka wskazuje, czy okulary są dostępne w większym lub mniejszym rozmiarze.

 

Doskonałe okulary – doskonały serwis

 • Optycy wyjątkowo cenią sobie współpracę z firmą Eschenbach.
 • Organizacja obsługi posprzedażowej zapewnia pomoc w razie konieczności naprawy czy ewentualnej reklamacji.
 • Zespół Eschenbach, odpowiedzialny za sprzedaż i serwis, służy szybką i efektywną pomocą we wszystkich sprawach.
 
 
TITANFLEX style
TITANFLEX style
TITANFLEX styles
ets
eas
pdt

Przemyślane detale
– indywidualne dopasowanie

 

Dzięki wiedzy projektantów i inżynierów firmy Eschenbach optycy mogą korzystać z funkcjonalnych detali ułatwiających dopasowanie okularów TITANFLEX.

ETS

– EASY TEMPLE SHORTENING

Zauszniki można skrócić o pojedyncze segmenty do odpowiedniej długości. Tym samym nie trzeba składać zamówienia specjalnego – okulary pasują od razu. Co ciekawe, wielu klientów traktuje te elementy jako stylowe akcenty charakterystyczne dla marki TITANFLEX.

EAS

– ESCHENBACH ADJUSTMENT SUPPORT

Nawet szerokie i płaskie zauszniki można bez trudu dopasować do pożądanego kształtu. Drobne wycięcia ułatwiają dokładne dogięcie.

PDT

– PERFORMANCE DESIGN TECHNOLOGY ORIGINAL

Firma Eschenbach jako pierwsza opanowała technologię wytwarzania całego górnego elementu oprawy wraz z mostkiem z jednego, płaskiego arkusza materiału TITANFLEX.

Partnerstwo ukierunkowane na współpracę z liderami rynku

Firma Eschenbach zajmuje drugie miejsce wśród producentów oprawek w Niemczech i jest jedną z czołowych na świecie. Taki wynik osiąga się przede wszystkim dzięki jakości i innowacji. Równie ważna jest jednak ścisła i dobra współpraca z optykami.

Kompetencje

Od ponad 100 lat Eschenbach Optik jest innowatorem w branży optycznej. Na początku firma produkowała lupy i inne pomoce optyczne, by z czasem stać się wiodącym wytwórcą wysokiej jakości sprzętu optycznego, w tym okularów.

Zespół, który daje z siebie wszystko

Swoboda tworzenia zróżnicowanych wzorów i doskonała znajomość rynku pozwalają projektantom Eschenbach niezmiennie trafiać w gust klientów. Eksperci firmy odpowiedzialni za sprzedaż i serwis tworzą doskonale zgrany zespół. Dzięki temu szybko i profesjonalnie reagują na potrzeby optyków.

Serwis, na którym można polegać

Większość części zamiennych jest dostępna w magazynie firmy nawet po wielu latach. W indywidualnych przypadkach profesjonalną pomoc oferuje serwis Eschenbach.

Dostawca wielu wyjątkowych marek

Oprócz okularów TITANFLEX Eschenbach Optik oferuje oprawy innych marek, takich jak: BRENDEL, HUMPHREY’S, JOS. ESCHENBACH, TITANFLEX KIDS lub FREIGEIST. W ten sposób optyk łącząc zamówienia, oszczędza czas, skraca drogę dostaw i zapewnia sobie korzystne warunki handlowe.

Osobisty doradca

Eschenbach ma jedną z największych sieci dystrybucji w Europie. Optykom zapewnia to stałego i dobrze ugruntowanego partnera handlowego.

ESCHENBACH COMPANY 1923 Nuernberg
ESCHENBACH COMPANY 1957 Nuernberg
ESCHENBACH 2004 Nuernberg